Blog

5 věcí, které jste o magisterském studiu v UK (možná) nevěděli

Datum: 12.6.2017 11:14          Publikoval: Sabina Feldmanová
Did You Know

1. Hotovo za 1 rok!

Jedna z nesporných výhod magisterského studia ve Velké Británii je jeho délka – na co potřebuješ u nás dva roky, zvládneš v Británii za jeden. A víš, že na léto už můžeš být zase doma? Tedy samozřejmě jen pokud chceš. Přes letní měsíce totiž už píšeš jen diplomku, proto když si materiály posbíráš dostatečně dopředu a výzkum nemáš vázaný na místo, nic ti nebrání v tom, abys práci napsal/a nebo jen dokončil/a z domova. Může to být velká výhoda pro ty, kteří mají omezený rozpočet, protože kromě jiného ušetříš minimálně dva měsíční nájmy.

2. Půjčka na školné potvrzena i na rok 2018

Skvělá zpráva, na kterou jsme v souvislosti s Brexitem všichni netrpělivě čekali: systém financování studia v UK pro občany EU bude platný i v akademickém roce 2018/2019! Nadále tedy bude možné si na školné od britské vlády půjčit, a to do výše až 10.000 liber. Jak taková půjčka funguje si můžeš přečíst třeba tady. S podáním žádosti o půjčku ti samozřejmě rádi pomůžeme.

3. Levnější školné = víc pěněz na pokrytí životních nákladů

Věděl/a jsi, že i když bude tvoje školné nižší, můžeš si přesto vzít půjčku na celých 10.000 liber a zbylé peníze použít na úhradu ubytování a dalších nákladů spojených se studiem v zahraničí? Výrazně se tak snižuje částka, kterou je potřeba mít našetřenou do začátku. Takový luxus ti nabídne opravdu jen Velká Británie.

4. Zapomeň na státnice

Taky ti není jasné, proč v průběhu studia skládáš těžké zkoušky, když tě pak čekají znovu na jeho konci? V Británii státnice neznají, studium máš uzavřené, jakmile získáš potřebný počet kreditů, odevzdáš veškeré práce a diplomku. Žádné zbytečné stresy a memorování!

5. Škola je tu pro tebe, ne naopak

Tohle bývá jedna z věcí, která českým studentům vyráží dech záhy po nástupu ke studiu. Neuvěřitelně vstřícný přístup vyučujících a ostatních zaměstnanců univerzity, všudypřítomná ochota pomoct a poradit, spousta služeb, které jako student můžeš využívat včetně například akademického či kariérního poradenství, speciální služby a péče o zahraniční studenty… A to jen zlomek toho, čím tě britské univerzity hned po příjezdu zahrnou. Upozornění: tento přístup je silně návykový a návrat do české reality může být tvrdý. 🙂

Uvažuješ nad magisterským studiem ve Velké Británii? Nech si od nás poradit. Koordinátorka Sabina sama v Británii magistra vystudovala, ráda ti předá své zkušenosti a tipy a pomůže ti s přihláškami. Kontaktovat ji můžeš na e-mailu studium@czech-us.cz, nebo se nezávazně zaregistruj do programu.